Wie Christen wil worden en zijn kan dat niet naar wereldse organisatie of voorwaarden!
Yeshua: einde én nieuw begin!
De enige ware God JHWH zond ons Christus, Joh17:3, en beëindigde zo de heerschappij van de Joodse priesterorde; voor Israël en de rest van de wereld. Tegelijkertijd begon vanaf zijn Opstanding én de Uitstorting van Gods Geest de mogelijkheid om zelf persoonlijk rechtstreeks Christen te worden en georganiseerd te worden door God die een Geest is, Joh4:24.
"Dit is het eeuwige leven: dat zij U kennen, U, de enige ware God, én Christus Yeshua die U gezonden hebt", Joh17:3
"God is een Geest", Joh4:24
Christus heeft geen zetbazen
De Hemelse Hogepriester Yeshua heeft geen bazen of "voorproevers" boven zich die de (kerk)dienst uitmaken en ook geen betere volgers vanwege cultuur (Joods) of taalkennis (Hebreeuws of Grieks bvb). Integendeel zelfs. Als cultuur of komaf uitgangspunt was geweest was Christus niet gekruisigd door degenen van zijn eigen aardse komaf en als Het Schrift waarlijk was begrepen en uitgevoerd als bedoeld had God hem wellicht niet tot ons gezonden!
"Yeshua, door wiens bemiddeling een nieuw verbond is gesloten en wiens vergoten bloed van iets beters spreekt dan dat van Abel.", Hebr12:24
"Als Hij (GOD) spreekt van een nieuw verbond, heeft Hij daarmede het eerste voor verouderd verklaard", Hebr8:13; lees Hebr 8:1-13 zelf.
Christus belichaamt een Nieuw Verbond (Hebr12:24), waarmee het oude voorbij is (Hebr8:13) en je zelf alleen via hem (geloofsdoop, Gal3:27, Hand19:5) nog tot God kan komen (gebed met handoplegging volgend op de doop, Hand19:6) én zo tegelijkertijd ook de Geestesgaven ontvangt zoals God dat bepaalt.
"De doop heeft u allen met Christus verenigd; u hebt Christus aangetrokken als een kledingstuk", Gal3:27.
"Paulus legde hun de handen op en de Heilige Geest kwam over hen. Ze spraken in vreemde klanken en profeteerden", Hand19:6.
Iedere Christen is zo persoonlijk een tempel in Christus met daarin Gods Geest en toegerust met de geestelijke Tools om zelf dienaar (Op1:1) te zijn van God en van Christus net zoals Christus een dienaar van God is in diezelfde werkeenheid.
"De openbaring van Christus Yeshua, die hem door God gegeven is om zijn dienaars te laten zien wat er spoedig gebeuren moet. Deze openbaring heeft hij aan zijn dienaar Johannes bekendgemaakt door hem zijn engel te sturen", Op1:1.
Op die wijze wordt ieder persoonlijk Hemels georganiseerd door God vanwege de geestelijke verbinding, Zijn Stem in je leven én de Geestesgaven die je inzet in de wereld om je heen; zo tot "aanwas" cq Geestesvrucht. Alleen met die Vrucht vanwege persoonlijke inzet van de persoonlijk ontvangen Geestesgaven krijg je eeuwig leven vertelt Christus in Mattheüs hoofdstuk 25, zonder die Vrucht ga je voor eeuwig verloren. Christenen echter worden ook nog beproefd.
Aldus is iedere Christen zelf verantwoordelijk en zelf actief met de Gaven gelinkt aan God en met Christus als hun Heer en Koning!
"U bent dus niet langer vreemdelingen die geen rechten hebben, maar medeburgers van het volk van God, leden van zijn familie.
U staat gebouwd op de fundering die gelegd is door de apostelen en de profeten; de hoeksteen is Christus Yeshua zelf. Aan hem dankt het hele gebouw zijn hechte constructie en door hem groeit het uit tot een heilige tempel. In eenheid met hem wordt ook u mee opgebouwd tot een geestelijk verblijf voor God.", Ef 2:18-22).
Wie echter de voorkeur geeft aan wereldse komaf, cultuur of organisatie groeit uit in de vrucht van de wereld en krijgt het bijhorende loon van de wereld. Eenvoudigweg omdat hij/zij koos tegen het nieuwe verbond van God, tegen hoe je als Christen verbonden wordt met God en tegen zelf actief uitgaan met Geest en Gaven tot Geestesvrucht.
Joden krijgen tzt ook de keuze
Paulus vertelt dat Judaisme (en Joods Messianisme) door God een verdoofde geest is gegeven die zodra de Christenen uit de heidenen in belangrijke mate via Christus tot God zijn ingegaan zal worden weggenomen. Vanaf dat moment kunnen ook de Joden kiezen voor of tegen Christus. Dus Joods zijn is geen startpunt voor Christen worden en ook niet het eindpunt!
Leer liever Christus kennen en bouw aan een relatie met hem!
Heb je vragen? Stuur ze ons op sign2god@gmail.com
==============